آذر ۱۱

IMG-20170811-WA0000وقتی یکی از عزیزانتون راهی سفری میشه که همه یه روزی میرن خیلی چیزها در نظرتون تغییر میکنن .رنگ و بوی گلها هم عوض میشه .نه اینکه بوشون رو از دست بدن فقط عوض میشن .همه چیز رو بازنگری میکنی و دنبال عمق مسائل میری .به جنبهء حقیقت زندگی که گذراست بیشتر عمیق میشی و اگه خوب عمیق بشی حقایقی ارزشمند پیدا میکنی.

بیشتر از قبل بازی های کودکانهء افراد تو روابطشون برات خنده دار میشه و رفتار خودت بالغانه تر چون هر لحظه عشق و دلتنگی توام با حقیقت تلخیه که باید فقط بپذیرش ،تو رو هشیارتر کرده .
از طرفی صداقت و معصومیت بچه ها بیشتر از قبل به دلت میشینه و لذت بخش تر میشه و درک این مطلب مهم که واقعی بودن چقدر لذت بخشه و در کنارشون بودن چقدر حس مثبت تو وجودت ذخیره میکنه قابل وصف نیست.
با دقت متفاوتی دنبال حقایق می گردی .حقایق نه تظاهرات دلخوش کننده و نه دروغهای شیرین و خوشایند و نه حتی تعریف و تمجیدهای به مصلحت و نه حرفهای بی کلام که به نگاههای معنی دار پیراسته شدن .
تنها سخنان دلنشین همون حقایق گاه تلخی هستن که در عالم حرف و سخن بیانگر احساسی واقعی حتی اگه بیانگر تنفر باشن و دلانگیزشی حقیقی حتی اگه محبت نباشه.

کم ترین چیزی که برات اتفاق میفته اینه که با خودت روراست میشی و دیگه از خودفریبی حالت بد میشه .پس نمیدونم چرایی کردن برای چیه ؟ این از لوازم دردناک رشده .عین درد و رنج قد کشیدن تو سن بلوغ که در بزرگسالی به فراموشی سپرده میشه ولی اثراتش تا آخر عمر میمونه
بیشتر با بچه ها وقت بگذرونیم .خیلی بیشتر از چیزی که بهشون یاد میدیم میتونیم ازشون بیاموزیم .راستگوترین فلاسفه ای هستن که میشناسم .
روزتون پر از امید و شادی باد

مرداد ۱۸

sanaz books

دوستان گرامی

یکی از راههای خوب و کارآمد برای ارتباط با فرزندان خواندن کتاب برای آنها یا به همراهی آنهاست . انتخاب کتاب مناسب سن و در راستای اهداف تربیتی مورد نظرمان کار ساده ای نیست . یکی از دوستان عزیزم به همراهی یکی از دوستانش اقدام به ترجمهء چند کتاب ،کودکان، نموده است که پر از نکات آموزشی همراه با تصاویر جالب است . کتابها توسط انتشارات امیرکبیر به چاپ رسیده است .

کتاب ” دوست داری یک نهنگ ببینی ؟” که برای گروه سنی ب نوشته شده است ، بهترین کتاب کودک سال ۲۰۱۳ از دیدگاه Publishers Weekly و بهترین کتاب سال از دیدگاه Kirkus Reviews شناخته شده است . نویسندهء کتاب جولی فاگلیانو و مترجمان کتاب ساناز حکمت شعار و سمیرا ابراهیمی هستند .

کتاب ” خرسی که می خواست قصه بگوید ” برای گروه سنی الف نوشته شده است و نویسندهء آن فیلیپ سی.استید هستند . مترجم کتاب ساناز حکمت شعار هستند .

کتاب ” روزی که آموس بیمار شد ” برای گروه سنی الف نوشته شده است و نویسندهء آن فیلیپ سی استید و مترجم سمیرا ابراهیمی هستند .

امیدوارم از خواندن این کتابها به همراه فرزندان عزیزتان بهرهء کافی ببرید .

« قبلی